Новини

Законодавче підґрунтя щодо е-ТТН

Набрав чинності наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413 «Про внесення Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (опубліковано в Офіційному віснику України 12.07.2019 р., №52), яким врегульовано:

1. Визначення товарно-транспортної накладної

ТТН – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом України.

Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених ТТН у паперовій та/або електронній формі, на навантажений або вивантажений вантаж.

2. Форму ТТН, яка викладена у новій редакції (додаток 7 до Правил перевезення).

3. Правила оформлення е-ТТН

Оформлення ТТН в електронній формі здійснюється за допомогою електронного підпису (КЕП) відповідальних осіб вантажовідправника, водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажоодержувача.

У разі оформлення е-ТТН супровідні документи також формуються та додаються в електронній формі.

Створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання, знищення е-ТТН здійснюється відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Що дає бізнесу використання е-ТТН?

Тепер Бізнес може долучити до інших документів, з якими вже організовано електронний обмін – і ТТН. Тобто з моменту набрання чинності наказу е-ТТН має право бути електронною і є юридично значущим документом.

Робота з е-ТТН: миттєве, надійне та законне погодження документів на вантажоперевезення, яке підвищує ефективність працівників, унеможливлює втрату документів, забезпечує прозорість бізнес-процесів та збереже кошти компанії. А головне – погодження та обмін документами – миттєво, #Безпаперу.

Коли потрібна ТТН?

Враховуючи те, що ТТН є первинним документом для складського, оперативного і бухгалтерського обліку – вона потрібна для підтвердження:

  • факту надання послуг на перевезення товарів;
  • здійснення відвантаження та отримання товарів.

ТТН є обов’язковою для осіб, які здійснюють перевезення вантажу на підставі договорів на перевезення. При цьому не важливо яким автотранспортом здійснюється перевезення (легковим чи вантажним).

ТТН є необов’язковою у разі перевезення власних вантажів власним транспортом для забезпечення господарської діяльності.

Як це працює?

1. Відправник складає е-ТТН.

2. Відправник підписує е-ТТН КЕП та направляє перевізнику.

3 Представник Перевізника (водій та/або експедитор) підписує е-ТТН КЕП. Один екземпляр ТТН роздруковується (для пред’явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху) та підписується Відправником та представником Перевізника (водій та/або експедитор). Також, за необхідністю підписана е-ТТН направляється Вантажоотримувачу.

Вантажовідправник на підставі підписаного Перевізником екземпляру е-ТТН здійснює списання ТМЦ зі складу в бухгалтерському обліку.

4. У разі перевантаження вантажу в процесі перевезення на інший автомобіль складається акт довільної форми в паперовій або електронній формі (в залежності від форми створення ТТН).

Акт складається у двох примірниках, які підписують представники (водії) обох Перевізників (по одному для кожного), проставляючи особисті підписи або КЕП.

5. Вантажоотримувач накладає кваліфікований електронний підпис на е-ТТН, що надійшла від представника Перевізника (водія та/або експедитора) та відправляє підписану е-ТТН представнику Перевізника та (за необхідністю) Вантажовідправнику.

Вантажоотримувач використовує е-ТТН для оприбуткування вантажу.

6. Остаточний розрахунок за перевезення вантажів проводиться Вантажовідправником на підставі рахунку Перевізника, який надається разом з доданням е-ТТН.

Механізм обміну е-ТТН (Рис.1).

Рис. 1

Розробники вже готують для Вас матеріал з інструкцією, як працювати з е-ТТН в M.E.Doc. Тож слідкуйте за нашими новинами в Блозі бухгалтера та в розділі Інформер. Тут завжди отримаєте лише корисні та актуальні новини.

Впровадження е-ТТН

Якщо у Вас виникли запитання або Ви бажаєте дізнатись більше про е-ТТН та роботу з ними в програмі M.E.Doc звертайтесь в вашу обслуговуючу організацію:

Телефони:

(04143)- 4-22-22   Укртелеком

067-924-94-04   Київстар

093-712-02-44   Лайф

 

 Ряд важливих показників для підприємців у 2023 році:

– мінімальна заробітна плата:

а) помісячно – 6700 грн,

б) погодинно – 40,46 грн;

– прожитковий мінімум для працезданих осіб – 2684 грн;

– єдиний податок для платників І групи – 268,40 грн;

– єдиний податок для платників ІІ групи – 1340 грн;

– річний дохід для платників І групи – 1118900 грн;

– річний дохід для платників ІІ групи – 5587800 грн;

– річний дохід для платників ІІІ групи – 7818900 грн;

– максимальна база нарахування ЄСВ – 100500 грн;

– максимальний ЄСВ -22110 грн;

– мінімальна база нарахування ЄСВ – 6700 грн;

– мінімальний ЄСВ -1474 грн;

– розмір податкової соціальної пільги -1342 грн;

– граничний дохід для застосування податкової соціальної пільги -3760 грн

Акція 2023 рік


Акція Звітність + Зарплата        

Для всіх клієнтів, які в рамках одного місяця купують модулі «Зарплата» і «Звітність», надається знижка 50% на модуль «Звітність».


Акція Реанімація                     Строк закінчення ліцензії – 4 місяці(120 днів), якщо

                                                     ключі АЦСК «Україна», 6 місяців(180 днів), якщо

                                                      ключі інших АЦСК   50% ціни річного     

                                                     cупроводження  КП “М.Е.Doc” модуль “Звітність”

                                                     або сервісу “СОТА”

Оновлення «M.E.Doc»

Для оновлення програми виконайте наступне:

  1. Завантажте оновлення необхідної версії.
  2. Розархівуйте та запустіть файл оновлення.
  3. Після запуску файлу оновлення оберіть каталог, в якому знаходиться програма. Відкриється вікно «Вибір оновлення», в якому ви можете ознайомитися зі змінами.
  4. Для продовження встановлення оновлення натисніть кнопку «Далі» – програма почне оновлюватися.
  5. По завершенню процедури оновлення на вашому екрані з’явиться повідомлення з описом оновлення.

Увага! Оновлення мережевої програми відбувається на серверній частині. При оновлені робочі станції повинні бути вимкнуті, інакше вони будуть закриті автоматично без збереження даних. Оновлення робочих станцій відбувається автоматично шляхом їх запуску після оновлення серверної частини.

http://www.me-doc.com.ua/pages/obnovlenie.php?&lang=ukr